U Italiji 1990. zabavljao nas je fenomenalni Kamerun, Toto Skilaći je od Pepeljuge postao Zlatna kopačka, a Engleska je „zamalo“ eliminisala budućeg šampiona, Zapadnu Nemačku, u Torinu. Epizoda o „Tri musketara“ prati tri velika fudbalera koja će, na različite načine, zauvek pamtiti Francusku ’98. (Zinedin Zidan, Luis Nazario de Lima Ronaldo i Dejvid Bekam). I na kraju, turbulentna karijera nestalnog fudbalskog mađioničara, Dijega Armanda Maradone i 90 minuta u kojim je Nemačka sa 7 : 1 šokirala domaćina prvenstva Brazil na čuvenoj Marakani u julu 2014.
•Pele, Argentina i diktatori(Meksiko 1970, Argentina 1978)
U Meksiku 1970. najveći tim svih vremena, Brazil, sa fenomenalnim talentima Peleom, Žairzinjom, Rivelinom, Žersonom i Tostaom, koje je sa klupe predvodio nepobedivi Mario Zagalo, imao je zadatak da izbriše sramotu sa Svetskog kupa 1966, kada su eliminisani u grupnoj fazi. Ovog puta lepota i lepršavost njihove igre morala je da bude usklađena sa snagom kako bi pobedili snažne evropske ekipe. Tu na scenu stupa brazilski diktator Emilio Mediči, koji se lično umešao u afere svog nacionalnog tima da bi ovaj osvojio titulu prvaka. Osam godina kasnije, njihov najveći protivnik, Argentina, domaćin je završnog turnira. Fudbaleri imaju naređenje od brutalnog diktatora, Horhe Rafaela Videle, da moraju da osvoje turnir po svaku cenu. Činilo se da su Brazil i Argentina na prvenstvima ’70. i ’78. bili u sličnim situacijama, ali stvarnost je bila potpuno drugačija. Iako se Mediči ne može nazvati dobroćudnom osobom, njega je vodila istinska ljubav prema fudbalu i želja da nacionalni tim pobedi talentom i fizičkom spremom. Za Videlu i njegove prijatelje, Svetsko prvenstvo 1978. služilo je za propagandu sličnu nacističkoj tokom Olimpijskih igara 1936.
•Povratak u Torino: Italija "90
Italija 1990, sa 27 miliona gledalaca, bila je jedan od najgledanijih TV događaja do tada. Zahvaljujući fenomenalnom izvođenju Lučijana Pavarotija „Nessun Dorma“ i predivnim fudbalskim pozornicama Rima, Milana, Napulja i Torina, ovo prvenstvo ostalo je zapamćeno kao „Božanstveni turnir“. Od samog početka, ovaj turnir doneo je brojna iznenađenja poput afričke senzacije Kameruna, koju je u pobedi nad prvakom Argentinom predvodio 40-godišnji Rodžer Mila. Domaćini su dobili neočekivanog heroja, Salvatorea „Toto“ Skilaćija, koji je izašao iz anonimnosti i postao Zlatna kopačka. Međutim, osim Skilaćijevih fenomenalnih izdanja, fudbal je uglavnom bio spor i defanzivan. Ono što je ostalo za pamćenje jesu strast i gostoljubivost domaćina i dve mlade zvezde, Pol Gaskojn i Roberto Bađo. Italija i Engleska našle su se u polufinalu, međutim, eliminisali su ih na isti način iskusniji protivnici. Predvođena neponovljivim Maradonom, Argentina je bila kobna sa bele tačke za domaćina, dok je Englesku eliminisala Zapadna Nemačka, koju je sa klupe vodio popularni „Kajzer“, Franc Bekenbauer. Ovo polufinale raspršilo je snove Garija Linekera, Terija Bučera i Pola Parkera o svetskoj tituli.
•Francuska1998: Tri musketara
Priča o tri popularna fudbalera koji će pamtiti Svetsko prvenstvo u Francuskoj ’98. na potpuno različite načine. Za Zinedina Zidana, sina alžirskih emigranata odraslog na ulicama Marseja, ovo je bio trenutak života. Predvodio je Francusku do prve titule prvaka sveta. Mladi engleski veznjak, Dejvid Bekam, bio je zvezda u usponu od koje se očekivalo da na ovom prvenstvu zablista. Međutim, jedan nepromišljen potez, crveni karton u osmini finala protiv Argentine, i Bekam postaje najomraženiji čovek nacije. Ronaldo (Luis Nazario da Lima), 22-godišnji brazilski mađioničar, na korak je do ostvarenja dečačkih snova i vodi svoj tim do finala. Potom dolazi do niza misterioznih i neobjašnjivih događaja nakon kojih Ronaldo nije ličio na sebe na stadionu Francuske. Dok je Ronaldo bez ideje lutao po terenu, Zidan je sa dva postignuta gola postao heroj Francuske.
•Donesite mi glavu Dijega Armanda Maradone
Za neke, on je jednostavno najtalentovaniji fudbaler svih vremena, za druge simbol svega što je loše u ovoj igri. Dijego Armando Maradona deli publiku kao nijedan drugi fudbaler. Od propuštenog prvenstva u Argentini, preko sjajnog trijumfa 1986, do pozitivnog testa na kokain 1994. Nijedan sportista nije uspeo da dosegne tolike visine i padne na dno kao Maradona. Ovo je Dijego Armando Maradona, kakvog ga do sada niste videli – o njemu govore menadžeri, prijatelji, saigrači, lični asistenti i vozači s kojima se susretao u Boki Juniors, Barseloni, Napoliju, Sevilji i, naravno,
plavo-belom dresu Argentine. Ovo je priča o čoveku koji nikada ne pristaje na poraz...
•Sedam golova koji su uzdrmali svet(Brazil 2014)
Taj 8. jul 2014. zauvek će ostati upamćen kao „dan sramote“ za brazilski fudbal. Trebalo je da na svom najvećem stadionu nacionalni tim zabeleži pobedu koja bi ih dovela u finale sa najvećim protivnikom, Argentinom. Na tom putu, Nemačka je trebalo bude dostojan protivnik, ali nikako nepremostiva prepreka u najvećem hramu brazilskog fudbala – čuvenoj Marakani. Međutim, onda se desilo nešto što je zapanjilo ceo fudbalski svet, Brazil i logiku. Nakon što su Nemci poveli golom Tomasa Milera u 11. minutu, trebalo je da usledi salva napada igrača u žutim dresovima. Umesto toga, Brazil je odigrao najgore poluvreme ikada, primivši još četiri gola. Na odmor se otišlo sa 5 : 0 za Pancere. Za brazilsku javnost, ovo je verovatno bio najgori trenutak u istoriji njihovog sporta. Svaki gol vraća nas u fudbalsku prošlost dve najuspešnije nacije na svetskim prvenstvima. Od prvih titula osvojenih pedesetih godina do burnog susreta u julu 2014.